MISCELLANEOUS / Toys / Plåtleksak 11105236
*
nr 1110 5236
Plåtleksak
motorbike, TCO Tipp & Co, märkt 'Made in US Zone Germany', length: 18 cm, mekanisk,
motorcykel, TCO Tipp & Co, märkt 'Made in US Zone Germany', längd: 18 cm, mekanisk
Estimate:
1500
Sold:
SEK 1300
Auction date:
Monday May 22 2017
at 20:43:07
- Bid history
Time
Bidder
Bid
19/5 02:44:44
1
1.200 kr
22/5 01:06:26
1
1.100 kr
22/5 19:16:57
2
Vinnande bud
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: leksaker mekanisk motorcykel plåtleksak tco tipp & co
-
8299 TOY CARS
3 pcs, including Steiff. Length: 24-39,
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:32
-
7033 RAILROAD MODEL
four parts, BRIO, 1950s, lok + 3 vagnar. Length: ..//
Present: SEK 700
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:17
*
Plåtleksak
Read more about 50/60-tal
nr 1110 5236
Plåtleksak
motorbike, TCO Tipp & Co, märkt 'Made in US Zone Germany', length: 18 cm, mekanisk,
motorcykel, TCO Tipp & Co, märkt 'Made in US Zone Germany', längd: 18 cm, mekanisk
Estimate: | 1500 |
---|---|
Sold: | SEK 1300 |
Auction date: |
Monday May 22 2017 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
19/5 02:44:44 | 1 | 1.200 kr |
22/5 01:06:26 | 1 | 1.100 kr |
22/5 19:16:57 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: leksaker mekanisk motorcykel plåtleksak tco tipp & co
-
8299 TOY CARS
3 pcs, including Steiff. Length: 24-39,
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:32 -
7033 RAILROAD MODEL
four parts, BRIO, 1950s, lok + 3 vagnar. Length: ..//
Present: SEK 700
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:17